Můj oblíbený literární hrdina.

11. prosince 2012 v 15:19 | Kiki |  Škola.. Grrrr..
Táákže.. Sem sice nemocná ale sem si jisná že tu slohovku budu muset psát až příjdu.. Můžem si to předpřipravit doma tak se pokusím něco vymyslet.. :D.. Je 13:25 schválně za jak dlouho to zveřejním.. :D :D (Nejsem na češtinu moc dobrá, to taky vysvětluje ty hrubky v mejch článcích.. :D) OK.. tak du na to ;)

Můj oblíbený literární hrdina


Osnova: 1. Úvod (Seznámení s osobou).
2. Stať: a)Vnější popis.
b)Zvláštnosti (řeč, chůze..)
c)Koníčky.
d)Charakter
3. Závěr

Pro svou slohovou práci jsem si vybrala čtrnáctiletého chlapce Fredericka Algerona Trottevilleho ze série knížek spisovatelky Enid Blytonové. Vybrala jsem si ho proto že už při prvním čtení se mi velice zalíbil.
Frederickův obličej je kulatý,avšak při pohledu na něj si nejdříve všimnete jeho krásných, tmavě hnědích očí. Je obtloustlí což už napovídá jeho přezdívka "špekoun". Vždy ho můžete vidět se svím psem který je mu zároveň i věrným přítelem. Na 1. pohled se zdál jako snob ale po té co ho osmiletá Bětka, její bratr Pip, Daisy a Larry více poznali, zjistili, že je velmi příjemný.
Jeho chůze není ničím zvláštní pro tvar jeho těla, povalá a valivá. Mluví velice spisovně, to byl nejspíš důvod proč ho jeho parta ze začátku neměla ráda.
Má zálibu v převlékání. Ve skříní má velikou bednu s převlekama, díky kterým vyřešili spoustu záhad. Špekoun studuje na internátní škole, kde prospívá nejen se svým nadáním na francouzštinu, ale táké v ostatních předmětech.
Špekoun je milí a kamarádský což dokazuje jak rychle ho začali kamarádi brát. Také je velmi inteligentní a bystrý s výrazným detektivním nadáním, kterým však provokuje místního nepříliš bystrého strážníka Gona. Ten chlapce pro jeho inteligentní humor nemá rád a snaží se mu znepříjemnit prázdniny.
Postavu Fredericka jsem si vybrala proto, že je to velmi kultivovaný chlapec vybraných způsobů. Při čtení sem se všem jeho kouskům velice zasmála. Mám ráda "pět pátračů" ,jak si všichni říkají, nejen proto že vždy vyřeší každý případ rychlej než Gon, ale také proto, že jsou velmi odvážní a nebojí se zakročit.


OK.. tak to je celý :D Váš názor? :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co budu mít? :P

1. ♥ 71.4% (5)
2. ;) 28.6% (2)
3. :/ 0% (0)
4. :( 0% (0)
5. :P 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama